דף הבית > מודלי שכר והנעת עובדים

מודלי שכר, תגמול והנעת עובדים

אחד האתגרים המשמעותיים של בעלי עסקים הוא מדידת תפוקת העובדים. לעיתים קרובות, למנהלים יש קושי למדוד את תפוקת העובדים שלהם – במיוחד בתחום המקצועות החופשיים. המנהל רואה את העבודה שנעשית, מבין את איכותה, אך קשה לו למדוד את התפוקה ואת ערכה הכספי – ומצד שני קשה לו לזהות את עלות האבטלה הסמויה בארגון.

לעיתים רבות מידי, התוצאה היא תגמול יתר של עובדים בעלי תפוקה נמוכה או אף גרוע מכך, תגמול חסר של עובדים יעילים, תוך יצירת חוסר שביעות רצון (ואף מרמור) מצידם ופערי שכר לא נכונים בין העובדים. בשני המקרים – המעסיק מפסיד.

בקידר רואי חשבון פיתחנו תהליך ייחודי לזיהוי התפוקה, שיקוף המצב הקיים לבעל העסק ולעובדיו ויצירת שיטת מדידה ייחודית לעסק עצמו. כך, אנו מצליחים לייצר הלימה בין שכר העובדים לתפוקתם.

תהליכים אלו מקנים גם כלים ניהוליים לבעל העסק, באמצעותם ניתן לא רק למדוד את תוצאות העובדים, אלא גם להבין וליעל את שיטות העבודה שלהם ובכך להביא לצמיחת העסק.

כך, מעבר לבניית מודל שכר ותגמול עובדים, התהליך שלנו מקנה לעובדים כלים ניהוליים עבור עצמם. לא אחת מנהלים נתקלים בעובדים הסבורים כי תרומתם לעסק היא כזו או אחרת – באופן שאינו בהכרח משקף את המציאות לדעתו של המנהל. בחלק מהמודלים שאנו מייצרים, לעובד עצמו תהייה תמונה ברורה של הביצועים שלו, ובהתאם לכך הוא יכול להניע את עצמו לפעולה ולהפיק לקחים מפעולותיו.

למי זה מתאים? לכל עסק ניתן לבנות מודל שכר שיתמרץ את העובדים ויתגמל אותם בהתאם לתרומתם לעסק. הדבר נכון ומהותי שבעתיים ככל שזה נוגע לבעלי מקצועות חופשיים, כאלו שאת תפוקתם מורכב יחסית למדוד, כדוגמת: משרדי עורכי דין, הנהלת חשבונות ורואי חשבון, מהנדסים, משרדי פרסום ושיווק ודומיהם.

אנו מתמחים בביצוע הערכות שווי כלכליות לעסקים וחברות לצרכים שונים באופן אובייקטיבי ומדויק.