דף הבית > ניהול משברים

ניהול משברים

לאורך שנות קיומם, עסקים נקלעים למשברים עסקיים שונים ומגוונים: החל ממשברים מול ספקים, כדוגמת ספק שלא מעוניין לספק סחורה כתוצאה מאובליגו גבוה מדי; דרך משברים מול לקוחות, כגון לקוח עיקרי שמסרב לשלם; וכלה במשברי תזרים מזומנים מול הבנקים. זאת ועוד, ישנם משברים הקשורים בעובדים, כמו עובד סרבן, התאגדות עובדים, עובד שנפצע ללא ביטוח, ואף מעילה של עובדים; וקיימים גם משברים הקשורים לשותפים, כדוגמת רצון לפרק את העסק, שיתוף פעולה עם מתחרים, תביעות משפטיות, מעילות, ולעתים חלילה מוות של שותף והתנהלות מול יורשיו.

במהלך עבודתנו ולאור ניסיוננו העשיר בתחום, פיתחנו בקידר רואי חשבון יכולות ומתודולוגיות ייחודיות להתמודדות עם משברים עסקיים מגוונים, ובמקרים רבים אף הפכנו משברים אלו להזדמנויות עסקיות המייצרות הצלחה.

במהלך ניהול משבר, מהווה הפירמה מעין 'מטה חיצוני' לעסק, ואנו מנהלים ומתכללים את כלל אנשי המקצוע הרלוונטיים לאותו המשבר, כדוגמת: עורכי דין, מומחי מס, רואי חשבון של צדדים אחרים, בנקאים ועוד. עם זאת, אנו מאמינים כי בניהול נכון ובאמצעות הכלים שאנו יודעים להעניק ללקוחותינו, במקרים רבים ניתן לצפות ולזהות את המשברים מבעוד מועד, חודשים ולעיתים אף שנים מראש.

מלבד התמחותנו בהתמודדות עם משברים, ביכולתנו פעמים רבות לסייע לבעלי העסק למנוע משברים אלו על בסיס תכנון מוקדם. תהליכים כאלו מצריכים תעוזה וראיה ארוכת טווח לבעלי העסקים והשותפים בדרך, אך הם מובילים ברוב המוחלט של המקרים לתוצאות חיוביות.

התייעצו איתנו