דף הבית > אובליצ'ק ניתוח חבות פיננסית

ניתוח חבות פיננסית

נהוג לחשוב כי התנהלות הבנקים מולנו או גובה הריביות ומסגרות האשראי שלנו, תלויים אך ורק בנפח הפעילות העסקית שלנו או בהיקף הכספים המוחזק בבנק. זוהי שגיאה נפוצה, ורבים לא יודעים כי שיטת הדירוג של הבנקים את לקוחותיהם היא מורכבת הרבה יותר, וכוללת פרמטרים רבים שאנו כלל לא יודעים לקחת בחשבון. לשם כך פיתחנו את ניתוח האובליצ'ק.
אובליצ'ק הינו ניתוח התנהגותי-פיננסי, הבוחן באופן מעמיק את התנהגות הלקוח מול הבנק, במקביל לניתוח היקף החבויות והאשראי ביחס למצב העסק.

המונח 'אובליצ'ק' הוטבע ע"י 'קידר רואי חשבון', לאחר שזיהינו כי אנשי העסקים עומדים לעתים קרובות חסרי אונים וידע אל מול המוסדות הפיננסיים, מבלי לדעת מה הציפיות מהם או מה נהוג, ומבלי להכיר את השפה הפיננסית המקובלת כגון כללים ושיטות לדירוגי 'אשראי'.
רואי החשבון בפירמה מצאו כי בכל שנה מבזבזים בעלי העסקים כספים רבים על ריביות ועמלות מיותרות, על הלוואות שאינן תואמות את צרכי העסק, על ריביות גבוהות, תעריפי עמלות מופלגים ותנאי אשראי שאינם אופטימליים. כך, הם מנהלים מאבקים על מסגרות אשראי, במקום שיח נבון ומבוסס.

באמצעות הצלבה ושקלול של נתונים פיננסיים עם מאפיינים התנהגותיים, אנו מסיקים:
האם התנהגות העסק מול הבנק תואמת את ציפיות הבנק ואת פעילות העסק.
האם התנהגות הבנק מול הלקוח תואמת את פעילות העסק.
האם מבנה האובליגו של העסק תואם את צרכיו.

עם תום ניתוח האובליצ'ק, אנו מציעים:
את השינוי בדפוסי ההתנהגות ודפוסי הפעולה הנדרשים.
את החלופות האופטימאליות לאמצעי המימון לעסק, אשר ימנעו בזבוז כספים מיותר.

מצאנו כי השירות מספק מענה איכותי לצורך מהותי ואקוטי של כל איש עסקים, תוך שינויים בדפוסי ההתנהגות והפעולה הפיננסיים לטווח הקרוב והרחוק, שמביאים לתוצאות כבר מתחילת הדרך.

לתיאום בדיקת אובליצ'ק